Колаж з фотографій — відмінний засіб зібрати в одне ціле кілька тематичний знімків. Кажуть, що колаж вперше з’явився в Японії, і вважається він там цілою наукою.

Все почалося зі склеювання в одну «картину» шматків паперу і тканини з малюнками і записами. Колаж з фотографій спочатку був доступний тільки шляхом склеювання знімків, наприклад у фотоальбомі. Тепер фотоколаж можна зробити відразу на комп’ютері, з’єднуючи цифрові знімки в «картину».


Мені колаж знайомий ще зі школи. Тоді було модно в щоденниках наклеювати різні малюнки. У мене були колажі красивих суконь, модного одягу, жіночих сумочок, шуб, вечірніх зачісок. Якщо раніше потрібно було довго сидіти над створенням колажу, вирізати з журналів картинки і клеїти їх, то тепер все спростилося в рази.

Щоб створити колаж на комп’ютері, можна скористатися однією з наступних програм: Photoshop, Picasa, Picture Collage Maker Free, Fotomix і багатьох інших. Також існую онлайн-сервіси, що дозволяють створювати колажі без завантаження додаткових програм.

Сьогодні я хочу розповісти про створення колажу з допомогою програми Picasa. Ця програма створена для того, щоб зібрати в одну базу всі фотографії на комп’ютері для зручності їх перегляду і редагування. Picasa має спеціальну функцію, за допомогою якої створення колажу займає не більше 10 хвилин.

1. Для початку потрібно завантажити безкоштовну програму і встановити на свій комп’ютер. Після запуску програма почне пошук зображень на вашому комп’ютері. Цей етап займе деякий час і залежить воно від кількості зображень на комп’ютері.

2. Після завершення програмою збору інформації можна буде вибрати кілька зображень з бібліотеки Picasa (за допомогою кнопки Ctrl на клавіатурі), з яких буде створено колаж.

3. Далі вибираємо в головному меню «Створити» — «Колаж».

4. Вибрані зображення з’являться на екрані. Тепер розміщуємо їх в потрібній послідовності та у певному місці на екрані (пересуваємо за допомогою натискання лівої кнопки миші).

5. Деякі зображення можна видаляти за допомогою кнопки Delete.

6. Щоб збільшити або зменшити зображення потрібно потягнути за білий кружечок з червоною крапкою біля стрілочки (з’являється при наведенні мишки на фото) лівою кнопкою миші.

7. Залишається тільки натиснути «Зберегти колаж» і отримати швидкий результат.

До речі, можна скористатися автоматичними функціями створення колажу з вибраних фото. Для цього натискаємо на кнопку «Перемішати колаж» або «Розмістити зображення в довільному порядку».

А як ви робите колажі? )