Своєрідною візитною карткою будь-якої країни є державний прапор. Передбачається, що він повинен бути ексклюзивним і відрізнятися від прапорів інших країн. Але деякі прапори держав мають схожі кольори і оформлення, і часто можна сплутати їх, особливо недосвідченому людині. До таких країн відноситься Словаччина, Словенія і Російська Федерація. Друк прапорів на замовлення дозволяє створити неповторний свій варіант прапора за індивідуальним дизайном.

Прапори цих держав мають смуги червоного, синього і білого кольору, які розташовані в однаковому порядку. Головною відмінністю є герб, який відсутній тільки в російському варіанті.

Звідки прийшли кольору прапорів.

Шукати пояснення подібність кольорів прапорів треба в те, що об’єднує ці держави. Як відомо, ці три країни ставляться до слов’янських народів, і це є їх головною спільною рисою. Панслов’янський — це загальний прапор всіх слов’янських народів. Він був прийнятий у 1848 році на Слов’янському конгресі у Празі.

Для слов’янських народів це був непростий час. З одного боку, більшість з них були позбавлені національної самосвідомості, а з іншого — переживали пробудження національної незалежності і розвитку. Під владою Османської імперії перебувала Сербія та Болгарія, а під впливом Австрійської імперії — Хорватія, Словенія, Словаччина та Чехія.

На Росію покладали надію більшість делегатів конгресу, тому кольори російського прапора були взяті за основу панславянского прапора. Петром I був затверджений прапор торговельних суден, який зараз є офіційним символом РФ. У Голландії були запозичені білий, червоний і синій кольори.

Панслов’янський прапор має інше розташування кольорів в порівнянні з офіційним російським варіантом. Спочатку йде синій, білий і потім червоний.

Які ще народи використовують панславянские кольору?

Кольори панславянского прапора можна побачити в іншому розташуванні на таких прапорах слов’янських країн: Чехія, Хорватія і Сербія. Також Автономна Республіка Крим обрала для себе такі ж кольори прапора.

Слов’янські народи, які є етнічними меншинами і не мають національного самовизначення, також використовують ці кольори в своїх прапорах: серби в Німеччині, русини на території України, Словаччини, Польщі, Угорщини та Румунії.