Суть в тому, що коли на фото ми бачимо червоні очі, це не обман зору і не помилка фотоапарата, просто очне дно дійсно червоного кольору! Спалах фотоапарата або просто яскраве світло змушує зіниці широко розкритися, при цьому він пропускає частину світу і відображення цього світу фотоапарат фіксує. Але чому ж відбите світло з очей має червоний відтінок? Нижче розглянемо це питання докладніше.

Безліч кровоносних судин, що харчують очей через очне дно, без цих дрібних судин ока не працювали б. Завдяки цим судинам очне дно має кров’яний відтінок, саме з-за цього світло відбивається з очей під час фотозйомки часто червоного кольору.

 

Коли можна побачити червоні очі на фото?

Зазвичай такі фото виходять в сутінках і темряві. Це відбувається з двох причин, по-перше в темряві зіниця повністю відкритий і більша кількість світла може просочиться в нього, відіб’ється від очного дна і відбитися тому, по-друге в темряві фотоапарат на автоматичних настройках стає більш чутливою до світла. Коли обидва ці чинника збігаються — виходить фото з червоними очима.

Як позбутися від червоних очей?

Увімкнути функцію у фотоапараті «no red eyes», а якщо її немає або якщо фото вже зроблено, то вам знадобитися Photoshop. Коли фото відкрилося в Photoshop, натисніть на клавіатурі кнопку «J», щоб включити інструмент Red Eye Tool. Після цього стрілка миші повинна стати хрестиком, перемістіть червоний хрестик на око і натисніть один раз. Готово, ви позбулися червоних очей на фото!

А у тварин бувають червоні очі?

Так, такий ефект буває у багатьох тварин, у яких очі схожі на наші, наприклад у собак. А наприклад у кішок червоних очей не буває, тому, що їх сітківка відбиває світло, саме тому вони бачать у темряві і саме тому світло відбите від їх очного дна не змінює відтінку на червоний.